Weekblad Gilze en Rijen, 27 januari 2023;

Vanaf 2015 werken de ambtenaren van Gilze-Rijen samen met de collega’s uit Alphen-Chaam en Baarle-Nassau. De bedoeling is dat er in Rijen op de oude hockeyvelden een nieuw kantoor wordt gebouwd. Waarin in plaats vanuit drie
locaties voortaan van uit een locatie wordt gewerkt. Dit betekent dat er daar 400 arbeidsplaatsen ontstaan. Ook de academie die zorg draagt voor de interne scholing en opleidingen komt in dit gebouw. Dit gaat in de toekomst ook weer kansen bieden voor onze eigen jeugd. Men kan er stage lopen en dat vergroot de mogelijkheden. Wat we nu voortdurend zien is dat jonge mensen ervaring op doen bij onze gemeente en dat uitwaaien naar de grotere gemeenten zoals Breda en Tilburg. Is dat altijd nadelig? Nee, natuurlijk niet. Wat is er mis met ambitie. Laat ze bij onze gemeenten hun talenten ontwikkelen.

Wij werken in verschillende verbanden samen met de grotere gemeenten en dan kom je ze weer tegen. En de ervaring leert dat dat zo z’n voordelen heeft. Wat ook een voordeel is dat we dit kantoor samen met Alphen-Chaam en Baarle-Nassau bouwen. Investeren in vastgoed is geen slechte zaak. Deze gemeenten gaan voor bijna de helft bijdragen in de kosten. Ook zien wij van GGR in de toekomst kansen om hier nog meer arbeidsplaatsen te laten ontstaan. Door ruimte te geven aan startups om zich hier te vestigen en door te groeien.

De gemeente besteedt nogal wat werk uit, ook hier ontstaan kansen om dit gebied verder te ontwikkelen. Samen met Leystromen, Ericson en de ondernemers in het Crowncentrum ontstaat er in Rijen Zuid een scala
aan mogelijkheden voor leren en werken in onze eigen gemeente.


Info@groengilzerijen.nl

Hits: 56